Svoboda nejen pro Irsko

čtvrtek 17. září 2009 15:32

Dnešní ráno se dá charakterizovat jednoduše - žádné dobré zprávy k dispozici. Naše domácí politická situace vyvolala sice vlnu humoru, ale jedná se jen o projev naší bezmocnosti. Obamovova administrativa nás přeřadilo do ruské sféry vlivu a do toho nám EU připravila novou vlnu regulací a zákazů. To vše by nebylo ještě tak špatné, kdybych neviděl tu rezignaci s jakou jsou tyto zprávy přijímány. Přesto si myslím, že bychom se měli pokusit s tím něco dělat. A co tak začít hned dnes?

 Jedna z věcí, kterou máme možnost změnit je přijetí Lisabonské smlouvy. Otázka nestojí jestli jsme pro nebo proti EU, ale jestli chceme bezuzdou byrokracii řízenou z Bruselu na níž nebudeme mít žádný vliv nebo řekneme NE. Byrokracie v Bruselu je svět sám o sobě a už dávno se nestará o to co si myslí obyčejní lidé. A kdo vlastně tlačí na ratifikaci ? Není to náhodou Německo, Francie a Itálie? Tedy země, které budou mít společně pohodnou blokační minoritu a pokud seženou několik dalších zemí, pak i majoritu pro prosazení svých záměrů.

Kdo jsou jejich kámoši je zřejmé.

Putin_friends.JPG

Je velké riziko, že nemalé pozitiva EU v ekonomické oblasti budou ohrožena dirigismem a sociálním inženýrstvím z Bruselu. Už teď jsou jasné odstředivé tendence v některých zemích a například riziko vystoupení UK je velmi vysoké. David Cameron slíbil referendum o této otázce a pokud bude Lisabon schválen, bude to o vystoupení z EU. V posledním průzkumu bylo na otázku o vystoupení dvojnásobek odpovědí „Vystoupit“  než „Zůstat“. Téměř všechny vlády v Evropě byly na tolik zbabělé, že se neodvážili zeptat svých občanů na názor jestli chtějí omezit svou suverenitu. Jediná vláda byla Irsko a to je odsouzeno opakovat referendum dokud neřeknou „ANO“. Irové jsou jediní, kdo může opakovaným NE Lisabon vyřešit. Pomozte jim ukázat, že nejsou sami. První demonstrace na podporu irského NE je dnes ve čtvrtek 17.9. v 18:00. Další informace jsou na http://www.svobodaproirsko.cz/.

poster_kostky.jpg 

 

 

Václav Kareš

Václav Kareš

Václav Kareš

Každý den je jen jednou v životě a proto si ho užijme. Pokusím se jen klást otázky a odpovědi nechám na Vás ...

Optimista a člen strany Svobodní.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky